YouTube’un Son Güncellemesi: Abonelerinizin İzlediği Diğer Kanalları Görebileceksiniz

Youtube, içerik oluşturucuları için yeni bir güncelleme ile geldi. Artık kitlenizin düzenli olarak hangi kanalları takip ettiğini görebileceksiniz.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dijital medyanın en gözde platformlarından YouTube uzun süredir video girişimlerine, içerik oluşturucularına imkan tanımakta. Kullanıcıların aracısız bir şekilde fikirlerini sunmalarına izin vermektedir. Televizyon çağında yetişmiş nesiller için de daha özgür ve sınırsız içeriğe sahip bu platform, hem tüketmek hem de üretmek için tercih edilmektedir.

Yeni güncelleme ile birlikte İçerik üreticileri, abonelerinin son 28 günde sıklıkla izlediği farklı kanalları gösteren yepyeni bir kısım görecek. Buradan edindikleri veriler, içerik planlarını biçimlendirmelerinde adeta bir danışman görevi görüp etkili olacak. Çünkü kitlenin diğer ilgi alanlarına ve bu alanlardaki üreticilerin içeriklerine ulaşabilecekler. Güncellemenin sunduğu özelliğe masaüstü bilgisayar kullanarak YouTube Studio’nun analiz bölümünden erişebilirsiniz.

Abone İlgilerini Yeni İçeriklerinize Nasıl  Yansıtırsınız?

YouTube’un sunduğu özellik bir rapor olarak değerlendirilebilir. Son 28 günde sıklıkla izlenen kanalların listelenmesi size abonelerinizin trend kanallarının gösterilmesi anlamına gelir. İzleyicilerinin görüntüleme alışkanlıklarını incelemek bu anlamda yararlı olacaktır. Listenin her ay yenilenmesi ise kanalın dinamizmine katkı sağlayacak gibi görünüyor.

Verilerden yarar sağlamak isterseniz trend listenizdeki kanalların içerik alanlarının yanı sıra video türlerini de not edin. Onları rakip olarak görmek yerine işbirliğini denemeniz uzun vadede daha yararlı olacaktır. Yani yeni güncellemenin sizde sunduğu veriler aslında video içerik ortaklıklarınızı da nasıl daha verimli hale getirebileceğinizin ipucunu verir. Karşı kanalı tanımıyor olsanız dahi bu güncellemedeki verileri göstererek sohbet açıp iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR