Zoom, Gelecek Yıl 12 Farklı Dile Daha Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği Getirecek

Zoom, otomatik çeviri özelliğini 30’a yükseltiyor. Ayrıca mimik algılama ve Chat özellikleri için de yeni haberleri var.

zoom 12 dilde çeviri güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Zoom yakında daha fazla dil becerisine sahip olacağını duyurdu. Şirket, gerçek zamanlı çeviri işlevine gelecek yıl 12 dil daha ekleyecek. Şirket, Pazartesi günü yıllık Zoomtopia etkinliği sırasında bu özelliği tanıttı ve video görüşmeleri sırasında dil engellerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaklarını iddia etti. Demoda Zoom çalışanları İngilizce konuştu ve video konferans uygulaması, Japonca ve ardından Çince yazılmış altyazıları kullanarak kelimeleri gerçek zamanlı olarak tercüme etti. Daha sonra başka bir çalışan Almanca konuştu ve uygulama kelimeleri İngilizceye çevirdi.

Özellik, yalnızca İngilizce dili için gerçek zamanlı transkripsiyonu desteklemekte. Etkinleştirildiğinde kapalı altyazı hizmeti sunup işitme engelli kullanıcılar için de iyileştirilmiş olacak. Ücretsiz kullanıcıların gerçek zamanlı transkripsiyonlara erişim talep etmesi gerekir. Aksi takdirde, bulut kayıt özelliğiyle birlikte ücretli bir Zoom hesabına ihtiyacınız olur. 

Şirket ayrıca bir video görüşmesinde el hareketlerini algılamak ve bir Zoom oturumu sırasında bunları emoji benzeri tepkilere dönüştürmek için bir özellik üzerinde çalışıyor.  Mimik  tanıma teknolojisi zaten iPad’lerde kullanılabilir ancak Zoom tüm platformlar için genişletilmesi üzerine çalışıyor. 

Şirket ayrıca beyaz tahta özelliği de dahil olmak üzere birkaç önemli değişikliği daha duyurdu. Bu yılın sonlarında beklenen gelişmiş Zoom Beyaz Tahta, daha ilgi çekici ve akıcı bir toplantı deneyimi sağlarken çok çeşitli cihazlarda sorunsuz, eşzamansız işbirliğine olanak tanıyacak.

Zoom ayrıca önümüzdeki birkaç ay içinde Chat kanalları için yeni bir geçiş görünümüne geçeceklerini duyurdu. Grup sohbeti görünümü, kullanıcılara bir kanalın görsel temsilini sunarak ekipler sohbet ederken ve işbirliği yaparken birliktelik duygusu vermeyi amaçlıyor. 

YORUMLAR