Yeni Eklenti Zoom Escaper, Kaçmak İstediğiniz Görüşmelerden Ayrılmanıza Yardım Edecek

New Yorklu sanatçı Sam Lavigne’in tasarladığı Zoom Escaper, rahatsız edici sesler üreterek toplantılardan ayrılmanıza yardımcı olacak.

zoom escaper sekiz farklı ses üretir
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Beyaz yaka ve serbest sektör, pandemi dolayısıyla 2020’nin ilk çeyreğinden itibaren evlere kapandı. Dolayısıyla iş toplantılar da uzaktan ve sadece internet aracılığıyla yürütülmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan canlı toplantılar da iş hayatının vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Uygulamalar, kendilerini geliştirmek için türlü adımlar attı. Pek çok insan, Google Meet ve Zoom konusunda gittikçe uzmanlaştı. Yine de Sam Lavigne gibi bütün gün bilgisayar ekranından yapılan toplantılardan sıkılanlar da çok fazla. Lavigne, tamamen kendi ihtiyacından yola çıkarak Zoom Escaper isimli pratik bir araç üretti. 

Zoom Escaper, belki de yeni vazgeçilmezler arasında yerini alacaktır. Bu araç, aslında gayet iyi tasarlanmış bir ses üreticiden fazlası değil. Her biri diğerinden daha rahatsız edici olan bu sesler istek doğrultusunda üst üste de kullanılabilir. Bu, sizin ihtiyacınızla doğru olarak kullanabileceğiniz bir ayrıntı. Şimdilik toplamda 8 farklı ses var: Yankı, kötü bağlantı, ağlayan bebek, ağlayan insan, rüzgar, havlama, inşaat ve idrar yapan bir kişinin sesi. Sonuncu sesin gösterdiği üzere bazı eklentiler sadece mizah amaçlıdır. Diğerleri ise sıkıcı bir toplantıdan kaçmanız için gerçekten yardımcı olabilir. 


Bu seslerin inandırıcı olabilmesi de size kalmış durumda. Üst üste fazla kullanırsanız inandırıcılığı yitirebilirsiniz. Zoom Escaper’ın yaratıcısı, bu yeni tasarımın tüm görüntülü konuşmalara entegre edilebileceğini söyledi. Site şu anda yalnızca Google Chrome tarayıcısıyla çalışıyor ve tamamen ücretsiz. Sam Lavigne, farklı seslerin nasıl kullanılacağını açıklayan bir eğitim videosu da yayınladı.

Site şu an yalnızca Google Chrome'da
YORUMLAR