Zoom, Hibrit Etkinlik Platformunu Duyurdu: Zoom Events

Koronavirüs salgınıyla popülerleşen Zoom, yeni bir özelliğini daha hayata geçireceğini duyurdu. Yeni özellik yüz yüze konferans deneyimi sunacak.

zoom events, zoom
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Koronavirüs salgını sürecinde popülerliği artan uygulamalar arasındaki Zoom, bu yaz lansmanını gerçekleştireceği bir ürünün duyurusunu gerçekleştirdi. Firmanın bu yaz lansmanını yapacağı canlı etkinlik ürünü Zoom Events için duyuru yapması tekrar gündeme gelmelerini sağladı. Büyük ölçekli çok günlü etkinlikleri ve sohbet gibi video dışı etkinlikleri de destekleyebilen bu ürün OnZoom’u temel alarak geliştiriliyor.

Zoom Events Farklı Özellikleriyle Yolda

Gerçekleşecek lansmana kadar Zoom Events’i geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen firma, ücretli bir Meetings ya da Webinar lisansıyla canlı etkinliklere ev sahipliği yapmayı, bütün bunları tek bir merkezde organize etmeyi, bilet satmayı ve katılımcı sayısı istatistiklerini de takip etmeyi gerçekleştirmek istediklerini belirtiyor.

Yayınlanan blog gönderisinde çeşitli açıklamalar yapan firma, ‘’Zoom Events’i On Zoom’un küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek güçlü bir platforma dönüşen sistemi olarak düşünüyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

Zoom aynı zamanda tipik bir video görüşmesinin dışındaki bölümlerde yazılı sohbete de erişim sağlanacağını belirtti. Ücretli etkinlikler için komisyon alınıp alınmayacağı ya da hangi ödeme yöntemlerinden destek alınacağı ise bilinmiyor. Fakat OnZoom PayPal ve kredi kartlarıyla bilet satın alabilmenize imkan tanıyordu. Bu sebeple, Zoom Events için en azından PayPal sisteminin yer alacağı düşünülüyor.

YORUMLAR