Zoom, Tek Bir Sanal Odada Toplanabileceğiniz Yeni Özelliğini Sundu

Zoom, yeni Immersive View özelliği ile görüntülü aramalarda sanal sınıf veya ofislerde buluşmuş hissi veriyor.

tek sanal ortamda toplantı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Hala kontrol altında olmayan Covid-19 salgını, insanların çevrimiçi toplantılar veya dersler  için çeşitli uygulamaları kullanmasına neden oldu. Bu süreçte en çok öne çıkan uygulama Zoom oldu. Görüntülü görüşme platformu şimdi çevrimiçi toplantı  ve sınıf  deneyimini geliştirmek için oldukça ilginç olan yeni bir özellik ekledi: Immersive View. 

Bu özellik, temelde bir toplantı odası veya sınıfı arka plana alan sanal bir görünüm sunuyor. Böylece herkes tek bir sanal odada toplanmış gibi görünüyor. Toplantı ve web semineri sahipleri ayrıca katılımcıları o sahne çevresinde kolayca hareket ettirebilir, yer değiştirebilir ve hatta daha doğal bir deneyim için bir katılımcının resmini yeniden boyutlandırabilir. Bunun yanı sıra arka plan toplantı sahibi tarafından da sisteme yüklenebilir. Eğer ofisinizin bir fotoğrafı varsa ekibi o görüntünün üzerinde de toplayabilirsiniz. Özelliğin ucu o kadar açık ki isterseniz dünyaca ünlü müzelerdeki tablolara bile yerleşebilirsiniz. Bu tamamen sizin ve ekibin yaratıcılığına kalmış. Aile ve arkadaşlarla yapacağınız görüşmelerde daha eğlenceli hale geleceği ise çok açık. Şirket, bu yenilik ile insanların daha keyifli sanal görüşmeler yapmalarını istiyor. 

yeni nesil sanal toplantı

Normalde bin kadar katılımcının dahil olabildiği toplantılar Immersive View ile en fazla 25 kişiye düşer.  Eğer daha fazla kişi gelirse onlar diğerleri gibi gerçekçi fonlara yerleştirilmeyip en üstte sıralanacak. Zoom resmi Twitter hesabından bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağına dair bir video yayınladı

Zoom Immersive View ile sanal oda toplantıları yapmak için Windows ve macOS işletim sistemlerinde, Zoom 5.6.3 veya daha üstü sürümleri kullanmanız gerek. Özellik, ücretsiz hesaplarda da kullanılabilecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir