Zoom, Video Konferans Cihazları Üreticisi Neat’e 3. Kez Yatırım Yapıyor

Zoom, Neat'e 30 milyon dolar daha yatırım yaparak video donanım firmasına yaptığı toplam yatırımı 41 milyon dolara yükseltti.

zoom yatırımı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Bir video cihazı şirketi olan Neat, Zoom’dan 30 milyon dolarlık ek yatırım aldığını duyurdu. Zoom, son yatırım ile birlikte Neat’e  bugüne kadar yaptığı üçüncü yatırımı gerçekleştirmiş oldu. Bu yatırımla birlikte Neat’in piyasa değeri 640 milyon dolara yükseldi. Şirketin yatırım sonrası hedefi yenilikçi video teknolojileri sunma misyonunu genişletmek olacak. 

Arka arkaya gelen yatırımla aslında iki şirketin iş birliğinin somut bir işareti. Zoom, kullanıcılarına toplantı ve işbirliği alanlarında en uygun Zoom deneyimini sunmayı amaçlarken Neat ile birlikte çalışıyor. İki şirket; kullanıcı deneyimini, sosyal etkileşimi ve ekip yaratıcılığını geliştirmeye odaklanan dağıtılmış ve ortak konumlu hibrit ekiplerle yeni bir çalışma biçimine geçişi destekleyen özellikler ve deneyimler üzerinde birlikte yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Zoom Ürün Müdürü Oded Gal, “Zoom ve Neat, müşterilere inanılmaz bir Zoom toplantı deneyimi sağlamak için yakın bir şekilde birlikte çalıştı ve bu ek yatırım, Neat cihazlarının Zoom’un iletişim platformunu olağanüstü bir şekilde tamamladığına olan inancımızı yansıtıyor. Neat ile bugüne kadar muazzam bir başarı elde ettik ve ortaklaşa inovasyonu teşvik etmeye ve müşterilerimiz için olağanüstü deneyimler sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi. 

Neat CEO’su Simen Teigre, “Neat’in 2019’daki lansmanından bu yana, müşterilerin toplantı alanlarında keyifli deneyimler yaşamalarına yardımcı olan harika bir yolculuğu paylaştık. Müşterilere hibrit iş yerinde zengin ve anlamlı işbirliği deneyimleri sağlayan benzersiz teknoloji ve gelişmiş yetenekler sunmaya ve yenilikler sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” açıklamasında bulundu. 

YORUMLAR