Tek Fiyatla Satışa Çıkan Zoom Phone Şimdi Türkiye’de

Zoom altyapısı kullanan ve 40’tan fazla ülkede hizmete sunulan Zoom Phone, Türkiye’de kullanıcılara sunuldu. Bulut telefon hizmeti ne gibi özellikler sunacak?

zoom, zoom phone, görüntülü konuşma, video konferans uygulamaları
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Covid-19 pandemi sürecinde uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim uygulamalarının bir kısmının zorunlu hale gelmesiyle birlikte video konferans uygulaması olan Zoom da bir hayli popüler hale gelmişti. Bugün gelen habere göre Zoom Video Communications, bulut telefon hizmeti olan Zoom Phone’u Türkiye’de kullanıma açtı.

Video konferans görüşmesi denildiği zaman ilk akla gelen platformlar arasındaki Zoom, kurumların tek bir platform üzerinden 40’ı aşkın ülkede HD ses kalitesiyle güvenilir bir şekilde iletişim kurulabilmesini sağlıyor. Zoom Phone kullanacağınız zaman sesli görüşme ile birlikte yazılı ve görüntülü iletişim kurabilme imkanınız da oluyor.

Akıllı Yönlendirme Sistemi de Yer Alıyor

Kurumlara özel farklı hizmetler sunan Zoom Phone, tek bir ücret karşılığında yurt içi arama satın alma imkanını da veriyor. Böylelikle uluslararası şirketler, yerel operatörler ile ayrı ayrı anlaşma yapmak yerine bütün iletişim ihtiyaçlarını Zoom Phone üzerinden sağlıyor.

Windows ve Mac kullanıcıları için masaüstü versiyonu olan Zoom Phone’un aynı zamanda Android ve iOS mobil sürümü de bulunuyor. Akıllı çağrı yönlendirme sistemi olan Zoom Phone Microsoft Office 365, Google G-Suite ve Slack platformlarıyla entegre edilebiliyor.

Kurumların mevcut numaralarını Zoom’a taşıyabilmelerini sağlayan LNP sistemi, kurumların numaralarını değiştirmeden Zoom Phone’u kullanabilmelerini sağlayacak. Ayrıca isteyen kurumlar Zoom’dan yeni yerel bir uluslararası numara alabilecekler.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir